معرفی روستای زیارت گرگان

روستای زیارت در هفت کیلومتری جنوب ناهار خوران گرگان واقع شده است که توسط یک جاده جنگلی بسیار زیبا به ناهارخوران متصل شده است . روستای زیارت با داشتن جاذبه های توریستی از قبیل امام زاده ، آب گرم معدنی ، آبشار ، کوه های سر به فلک کشیده و سر سبز و ... در کنار آب و هوایی کم نظیر و مطبوع باعث شده که هر ساله از سراسر ایران میهمانان بسیاری را پذیرا باشد .

راه دسترسي به روستا از داخل شهر و از طريق بلواري مقدور است كه در انتها به ميدان ناهارخوران ختم مي شود و پس از آن جاده پرپيچ و خم روستاي تفريحي و ييلاقي زيارت در دل جنگل سر به فلك كشيده آغاز مي شود از لحاظ آب و هوايي، ناحيه ناهارخوران گرگان جزو نواحي معتدل و نيمه مرطوب خزري است كه آب و هواي آن مطبوع و ملايم است و به دليل افزايش ارتفاع، هواي خنك تري نسبت به شهر گرگان بويژه در فصل تابستان دارد.

ميانگين حداقل دماي هواي اين منطقه بين 12 تا 22 درجه سانتي گراد و بارندگي متوسط سالانه آن 649 ميليمتر اعلام شده است در دانشنامه گلستان آمده، اين منطقه داراي توپوگرافي ناهمگن است، به اين صورت كه با شيبي تند شروع و سپس به صورت تقريباً يكنواخت تا انتهاي منطقه ادامه مي يابد. اين پستي و بلندي پس از طي مسير اوليه جاده و در ناحيه اي معروف به باباطاهر چشم انداز و مناظري زيبا را در پيش روي بيننده قرار مي دهد به طوري كه در اطراف، فضاي باز جنگلي و در افق ديد كوه هاي زيبا و پوشيده از درخت قرار دارد  متر نيز مي رسد.

ارتفاعات ناهارخوران گرگان داراي دره، آبريزها و يال هاي زيادي است كه محيط مناسبي مندان به طبيعت و كوهپيمايان فراهم مي كندارتفاعات غرب و جنوب غربي ميدان ناهارخوران مورد استفاده كوهپيمايان و مسير اصلي صعود آنها براي رسيدن به سفيدچشمه و ارتفاعات بالاتر است.دسترسي به اين ارتفاعات ازراه پله هاي سنگي قديمي و زيباي موجود در محوطه ناهارخوران امكان پذير است.

تماس با ما

آدرس : گرگان ، انتهای بلوار ناهارخوران ، روستای زیارت گرگان

شماره تلفن : 32306006 (017)

تلفکس : 32306007 (017)

شماره همراه: 09113711009

ایمیل : info@hotelziarat.com

جدیدترین مطالب

نظرسنجی

صفحه اصلی