چشمه آب گرم روستای زیارت

آبگرم زیارت در حاشیه جنوبی روستای زیارت (در ۱۸ کیلومتری شهر گرگان) در مجاورت امامزاده این روستا به نام امامزاده عبدالله قرار دارد. در واقع اطلاق نام زیارت به این روستا از وجود این امامزاده نشأت می‌گیرد.

سکنه روستای زیارت از قدیم آبگرم را با نام «گرماند اُو» و گرماب می‌خواندند و این تنها چشمه آبگرم در استان گلستان می باشد.

آبگرم زیارت دارای چهار مظهر و محل خروجی به فاصله ۲۰-۱۰ متر است. اولین مظهر چشمه زیر تخته سنگی است که روی آن کتیبه کوچکی به ابعاد ۲۰×۱۵ سانتی‌متر به خط عربی تاریخ ۱۰۳۵ هجری قمری را نشان می‌دهد و بازگوکننده اهمیت چشمه در نزد گذشتگان است. مظهر دوم به فاصله ۲۰ متر در جنوب مظهر اول قرار دارد. دو مظهر دیگر هریک با فاصله ۱۵-۱۰ متر از زیر بدنه تراشه طبیعی جاری هستند. این چشمه‌های آبگرم دارای خاصیت درمانی است.

به گفته اهالی روستای زیارت، چشمه آبگرم آرام بخش بوده و برای درمان انواع بیماری های پوستی و دردهای مفاصلی مفید است.آب چشمه آبگرم زیارت صاف و زلال و فاقد طعم و بوي تند و خاص است ولي داراي گرماي ملايم و مطبوع ميباشد . حجم آب چهار رشته ،روي هم رفته قابل توجه بوده و در حدود 15 اينچ است .

 

تماس با ما

آدرس : گرگان ، انتهای بلوار ناهارخوران ، روستای زیارت گرگان

شماره تلفن : 32306006 (017)

تلفکس : 32306007 (017)

شماره همراه: 09113711009

ایمیل : info@hotelziarat.com

جدیدترین مطالب

نظرسنجی

صفحه اصلی